Jak přihlásit svůj projekt do nové kategorie Multimédia

5. prosinec 2018
Nová kategorie na festivalu nabídne kromě zvuku i fotky a videa

Letošní ročník Prix Bohemia Radio bude výjimečný, úplně poprvé se na festivalu představí soutěžící v nové kategorii Multimédia. Jak můžete svůj projekt přihlásit? 

Nová kategorie na Prix Bohemia Radio 2019! Bude zajímat všechny fajšmekry, které na internetu baví zvuky, videa a fotky. Chceme ukázat, co se v oboru audií a multimédií nyní zajímavého děje.

Český rozhlas se rozhodl rozšířit mezinárodní festival Prix Bohemia Radio o čtvrtou kategorii – Multimédia. V dubnu 2019 se v Olomouci nově představí tvůrci se svými audio dílky doplněnými o obrazový doprovod. Pro nultý ročník organizátoři zvolili téma Audio letmým pohledem.

Více o soutěži Audio letmým pohledem

Do soutěže se mohou přihlásit tvůrci, kteří dokázali posluchačům nabídnout zvuk, obrázky, video i interakci. "Chceme ukázat projekty, kde audio všechny baví a kde audio získává i svůj obraz a vizuální pocit a kde v online prostředí audio poslech nezačíná a nekončí jenom stisknutím tlačítka play," říká ředitel Novým médií Českého rozhlasu Jiří Malina, který je garantem nové festivalové soutěžní kategorie. 

Součástí programu nultého ročníku bude i výstava a představení nejzajímavějších děl, která byla v současnosti v Česku vytvořena. Společné jim bude jedno: zvuk v nové podobě.    

Jaké jsou podmínky soutěže Audio letmým pohledem

Pokud se chcete přihlásit, přečtěte si šest podmínek, které by měl váš projekt splňovat a napište e-mail. Jakékoliv dotazy rádi zodpovíme na adrese prix.multimedia@rozhlas.cz

  1. Audio tvoří nejdůležitější zdroj obsahu a dalo impuls ke vzniku celého projektu (pořad, dokument, reportáž, podcast nebo jakákoliv jiná forma).
  2. Projekt je online a je stále dostupný (není nutné, aby byly funkční všechny jeho segmenty, pokud bylo po ukončení projektu pozastaveny nebo odebrány).
  3. Záměr se uskutečnil v roce 2018 nebo v tomto období vyvrcholil.
  4. Součástí obsahu jsou obrazové prvky, které doplnily audio (video, grafika, ilustrace, fotografie).
  5. Projekt obsahuje další online nástroje a výstupy, které umožńují interakci nebo rozšířují původní audio obsah.
  6. Do soutěže se mohou přihlásit i autoři, kteří zvukem doplnili původní obsah.  

Jak se přihlásit? 

Napište e-mail na adresu prix.multimedia@rozhlas.cz, pošleme vám podrobnosti. 

Více o festivalu Prix Bohemia Radio

Festival Prix Bohemia Radio se s výběrem toho nejlepšího z rozhlasové tvorby vrací do Olomouce v termínu od 1. do 4. dubna 2019. I letos čekají na návštěvníky festivalu čtyři dny nabité poslechem rozhlasové tvorby, debatami, koncerty a divadelními představeními. Tváří festivalu a čestnou prezidentkou se stala opět Hana Maciuchová.

Spustit audio
autor: Julie Kalodová

Související