Prix Bohemia Radio 2002 zahajuje

27. září 2002

1. října letošního roku se v Poděbradech opět sejdou rozhlasoví tvůrci, aby si vzájemně vyměnili tvůrčí zkušenosti a ocenili to nejlepší, co bylo v posledním roce na rozhlasových vlnách odvysíláno. V tomto roce snad ještě víc než jindy mohl Český rozhlas prokázat, že důsledně plní úlohu veřejnoprávního média.

Českou republiku postihly největší povodně za posledních několik desítek let. V době, kdy se lidé evakuovali a čekali na každou zprávu o blížící se vodě, byl jim Český rozhlas velkým pomocníkem, který se snažil zveřejnit veškeré dostupné informace. Informoval, varoval, radil a zprostředkovával kontakty.
Voda opadla, mnoho lidí čekalo či ještě čeká na návrat do svých domovů. V provizorních obydlích jim je mnohdy jediným společníkem rozhlasový přijímač. Kromě informací potřebují nyní i zábavu. Proto jsem rád, že Český rozhlas má mnoho co ukázat i na tomto poli. Svědčí o tom to, že jednou ze soutěžních kategorií je letos i zábavný pořad. I téma jednoho z letošních pracovních seminářů je více než aktuální - "Priority celoplošného a regionálního zpravodajství".

Václav Kasík

Letošní ročník Prix Bohemia Radio se připravoval v těžkých podmínkách. O to více držím palce všem účastníkům a pevně věřím, že i tentokrát budou pracovní setkání úspěšná a že podzimní Poděbrady opět uvidí a uslyší mnoho krásného.

Václav Kasík
generální ředitel ČRo

Spustit audio