Zažíváme zlatý věk základního uměleckého školství, říká ředitel ZUŠ Iši Krejčího Filip Hajdu

2. červen 2019

Základní umělecká škola Iši Krejčího v Olomouci letos slaví 50 let od svého založení. Jubileum připomněla čtyřmi koncerty, včetně velkého galakoncertu v olomoucké Redutě.

Na něm se v květnu představili nejen současní žáci školy, ale dokonce i absolventi z osmdesátých let, kteří vystoupili jako Orchestr LŠU Revival.

„Víme, že na naší škole pracovalo více než 200 pedagogů, zhruba 150 žákům se podařilo dostat z naší školy na konzervatoř nebo akademii. A také víme, že tady bylo více než 2000 absolventů, bilancuje současný ředitel ZUŠ Iši Krejčího, Filip Hajdu.

Podle něj se absolventi do prostředí, ve kterém vyrostli, rádi vrací, ať už jako pedagogové nebo pro umělecké vzdělávání svých dětí.

 „Základní umělecké školy jsou opravdu ve velmi dobré kondici a přinášejí velké zisky pro rozvoj našich tradic, kultury a vzdělanosti,“ je přesvědčen ředitel školy Filip Hajdu.

Projděte si s námi v pořadu Přímo z místa prostory školy, podívejte se, co se děje v dramaťáku, jak se trénuje balet, jak koncertuje jazzový soubor školy, a poslechněte si, jak na svoji „zušku“ vzpomínají po letech absolventi.

autor: pese
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.