O ceny Prix Bohemia Radio bude bojovat přes sto dokumentů, dramat a reportáží

Veřejný poslech rozhlasových dramat na Prix Bohemia Radio
Veřejný poslech rozhlasových dramat na Prix Bohemia Radio

Na mezinárodním festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio 2019, jehož 35. ročník se uskuteční v dubnu v Olomouci, se utká přes sto děl. Celkově bylo přihlášeno 105 soutěžních příspěvků, které se utkají o tři hlavní ceny v kategorii Drama, Dokument a Reportáž.

Devatenáct děl v kategorii Drama, čtyřicet devět v kategorii Dokument, dvacet šest českých a jedenáct zahraničních děl v mezinárodní sekci Reportáž bylo přihlášeno do dalšího ročníku festivalu Prix Bohemia Radio, který se uskuteční ve dnech od 1. do 4. dubna v Olomouci.

Ze všech přihlášených pořadů provede odborná porota v každé kategorii předvýběr děl, které doporučí do hlavní soutěže. V mezinárodní sekci Reportáž postoupí do hlavní soutěže čtyři česká díla, přizvané zahraniční rozhlasy posílají do hlavní soutěže po dvou dílech.

Porota bude rozšířena o nezávislou studentskou porotu. Tato porota rozhoduje o držiteli Cen studentů ze všech soutěžních pořadů nebo reportáží bez ohledu na předvýběr odborné poroty.

I letos čekají na návštěvníky festivalu čtyři dny nabité poslechem rozhlasové tvorby, debatami, koncerty a divadelním představením. Na festivalu se také představí stanice Českého rozhlasu.