Prix Bohemia Radio se blíží. Co byste měli vědět, než vyrazíte na festival?

Čtyři dny plné poslechů, debat, workshopů, koncertů a divadelních představení. To nabízí festival Prix Bohemia Radio. Co byste ale měli vědět a na co byste neměli zapomenout, než na festival vyrazíte? Odpovídáme na nejčastější otázky návštěvníků.

Chci si poslechnout díla na Prix Bohemia Radio, co mám udělat?

V prvé řadě se na webových stránkách festivalu nebo v aplikaci akreditovat. Po příjezdu na festival pak dorazte do Akreditačního centra a předložte potvrzenku s QR kódem, která vám po vyplnění formuláře dorazila na e-mail. Od nás obdržíte akreditační kartu se speciální festivalovou taškou.

Je festivalová akreditace povinná? A kolik stojí?

Akreditace je zcela zdarma a je nezbytná pro účast na festivalových posleších soutěžních děl. Festival nabízí také workshopy, debaty, koncerty i divadelní představení. Většina doprovodného programu je zcela zdarma, ale vždy si informaci ověř ve festivalovém programu.

Festivalový katalog Prix Bohemia Radio

Kde najdu Akreditační centrum?

Akreditační centrum se nachází v přízemí Atria Uměleckého centra Univerzity Palackého, v takzvaném Konviktu. Najdete ho na adrese Univerzitní 3, Olomouc.

Otevírací doba Akreditačního centra:

neděle 31. března | 14:00 – 19:00
pondělí 1. dubna | 8:00 – 19:00
úterý 2. dubna | 8:00 – 19:00
středa 3. dubna | 8:00 – 19:00
čtvrtek 4. dubna | 9:00 – 16:30

Co se stane, když ztratím akreditační kartu?

Vůbec nic. Zastavte se za námi v Akreditačním centru a my připravíme novou.

Potřebuji akreditaci i na doprovodný program festivalu?

Nepotřebujete. Na některé akce je ale potřeba se včas registrovat nebo pořídit vstupenky. Podmínky vstupu najdete ve festivalovém programu.

Jaká díla si mohu poslechnout? Kde najdu podrobný program poslechového dne?

Dokumenty, dramata, reportáže a multimediální projekty, které postoupily do hlavní soutěže, najdete na webových stránkách, v aplikaci a ve festivalovém katalogu. O každém soutěžním díle se tam dozvíte základní informace. V případě dokumentů a dramat si můžete poslechnout i krátké ukázky.

Program poslechových dní s pořadím poslechů a časy debat najdete vždy na dveřích sálu, v Akreditačním centru, na webových stránkách i ve festivalové aplikaci.

Mohu do sálu vejít i po začátku poslechů?

Ano, ale buďte prosím ohleduplní k ostatním posluchačům. K příchodu a odchodu si nejlépe vyberte pauzu, kterou pravidelně zařazujeme mezi poslechy a debaty. Podrobný program poslechového dne najdete vždy na dveřích sálu, v Akreditačním centru, na webových stránkách i ve festivalové aplikaci.

Festival Prix Bohemia Radio

Mohu si vzít na festivalové poslechy vlastní jídlo a pití?

V divadelním a filmovém sále je konzumace nápojů a jídla zakázána. Občerstvit se ale můžete během pauz mezi jednotlivými soutěžními díly a debatami. Pro návštěvníky festivalu je před sály připraveno malé občerstvení, kde se můžete osvěžit vodou, čajem nebo kávou.

Koná se festival i na jiných místech v Olomouci?

Ústředním místem poslechů všech kategorií rozhlasové tvorby je Divadelní a Filmový sál v Uměleckém centru Univerzity Palackého, jen pár minut chůze od Horního náměstí v Olomouci. Doprovodný program festivalu se ale koná hned na několika místech v centru Olomouce, nezapomeňte si tak přesné místo ověřit ve festivalovém programu.

Co nabízí mobilní aplikace Prix Bohemia Radio?

Díky aplikaci budete mít přehled o aktuálním festivalovém dění. Program, aktuality i mapu festivalu budete mít hned po ruce a ukázky soutěžních děl si poslechnete po cestě v tramvaji. To nejdůležitější vám neuteče ani díky notifikacím, prostřednictvím kterých vás upozorníme na vybrané akce.

Mobilní aplikace Prix Bohemia Radio je dostupná pro všechny mobilní telefony a tablety s operačními systémy iOS a Android, stáhnete ji v App Store nebo Google Play.

Chci se o Prix Bohemia Radio dozvědět víc, kam můžu jít?

Festivalové dění můžete sledovat na webových stránkách www.prixbohemiaradio.cz nebo ve stejnojmenné mobilní aplikaci. Se vším ti také poradíme v Akreditačním centru.