Uf… Už jste skoro tam, aneb tohle je předposlední checkpoint!

29. březen 2019

Potřebovali byste se už vrátit do poslechového sálu? A nechtěli byste se tam pochlubit stylovým festivalovým plecháčkem? Vydejte se do Akreditačního centra v Konviktu Uměleckého centra Univerzity Palackého, ukažte nám tuto fotografii ↓ a odměna je vaše.

Festivalový plecháček Prix Bohemia Radio

Nepospícháte? Přijďte zastavit sovětský tank ve virtuální realitě

Využijte příležitost si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké pocity zažíval mladý muž, který v roce 1968 vlastním tělem bránil průjezdu sovětského tanku, i jak se mohl cítit okupační voják, který seděl v jeho kokpitu. Přijďte si od 2. do 4. dubna vyzkoušet virtuální realitu, která byla součástí srpnových akcí k připomenutí událostí roku 1968 v Českém rozhlase v Praze.

Projekt 68, jehož je virtuální realita součástí, získal druhou cenu v Křišťálové lupě v kategorii Obsahová inovace a je nominován do multimediálních kategorií na několika mezinárodních festivalech a soutěžích. Obsah je mimo jiné i jedním ze soutěžních příspěvků festivalu Prix Bohemia Radio v kategorii Multimédia.

Zážitek je určen pro dva návštěvníky najednou a trvá cca 10 minut. Každý z dvojice má v příběhu svou roli, kterou si v průběhu mezi sebou vymění. Na místě jsou připraveni vyškolení asistenti, kteří vám vysvětlí vše potřebné a provedou vás celou instalací. Virtuální realitu si můžete vyzkoušet v termínu od 2. do 4. dubna v Atriu u Akreditačního centra.

Součástí Projektu ’68 byla také virtuální realita
Spustit audio

Naši partneři