FAQ

26. únor 2020

Co byste měli vědět a na co byste neměli zapomenout aneb nejčastější otázky o Prix Bohemia Radio

Chci si poslechnout díla na Prix Bohemia Radio, co mám udělat?

V prvé řadě se na webových stránkách festivalu nebo v aplikaci akreditovat. Po příjezdu na festival pak doraz do Akreditačního centra a předlož potvrzení s QR kódem, které ti po vyplnění formuláře dorazilo na e-mail. Od nás obdržíš akreditační kartu se speciální festivalovou taškou.

Je festivalová akreditace povinná? A kolik stojí?

Akreditace je zcela zdarma a je nezbytná pro účast na festivalových posleších soutěžních děl. Festival nabízí také workshopy, debaty a divadelní představení. Většina doprovodného programu je zcela zdarma, ale vždy si informaci ověř ve festivalovém programu.

Kde najdu Akreditační centrum?

Akreditační centrum se nachází ve 3. patře Uměleckého centra Univerzity Palackého, v takzvaném Konviktu. Najdete ho na adrese Univerzitní 3, Olomouc.

Otevírací doba Akreditačního centra je:

neděle 17. října | 14:00 – 19:00
pondělí 18. října | 8:00 – 20:00
úterý 19. října | 8:00 – 20:00
středa 20. října | 8:00 – 20:00
čtvrtek 21. října | 9:00 – 16:30

Co se stane, když ztratím akreditační kartu?

Vůbec nic. Zastav se za námi v Akreditačním centru a my ti připravíme novou akreditační kartu.

Potřebuji akreditaci i na doprovodný program festivalu?

Nepotřebuješ. Na některé akce je ale potřeba se včas registrovat nebo pořídit vstupenky. Podmínky vstupu najdeš ve festivalovém programu.

Jaká díla si mohu poslechnout? Kde najdu podrobný program poslechového dne?

Dokumenty, dramata, reportáže a multimediální projekty, které postoupily do hlavní soutěže, najdeš na webových stránkách, v aplikaci a ve festivalovém katalogu. O každém soutěžním díle se tam dozvíš základní informace. V případě dokumentů a dramat si můžeš poslechnout i krátké ukázky.

Program poslechových dní s pořadím poslechů a časy debat najdeš vždy na dveřích sálu, v Akreditačním centru, na webových stránkách i ve festivalové aplikaci.

Mohu do sálu vejít i po začátku poslechů?

Ano, ale buď prosím ohleduplný k ostatním posluchačům. K příchodu a odchodu si nejlépe vyber pauzu, kterou pravidelně zařazujeme mezi poslechy a debaty. Podrobný program poslechového dne najdeš vždy na dveřích sálu, v Akreditačním centru, na webových stránkách i ve festivalové aplikaci.

Upozorňujeme, že dle platných mimořádných opatřeních je nutné mít ve všech vnitřních prostorách nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95) či nanoroušku.

Mohu si vzít na festivalové poslechy vlastní jídlo a pití?

V divadelním a filmovém sále je konzumace nápojů a jídla zakázána. Občerstvit se ale můžeš během pauz mezi jednotlivými soutěžními díly a debatami. Pro návštěvníky festivalu je před sály připraveno malé občerstvení, kde se můžeš osvěžit vodou, čajem nebo kávou.

Platí na festivalu nějaká opatření v souvislosti s covidem-19?

Ano, na základě platných mimořádných protiepidemických opatření je nutné splnit jednu z následujících podmínek:

  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní, 
  • doložit negativní RAT antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
  • absolvovat vlastní samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem,
  • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní

Všichni posluchači musí mít také po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95) či nanoroušku.

Splnění podmínek bude kontrolováno v Akreditačním centru a před vstupem do sálů.

Kde jsou nejbližší testovací místa na covid-19?

Antigenní testování nabízí například společnost Neuro-Mednet na adrese Třída Svobody 32. V Obchodním centru Šantovka, na venkovním parkovišti P6 za dětským hřištěm, pak naleznete odběrové místo, které nabízí antigenní a PCR testy.

Další možností je Fakultní nemocnice Olomouc, která taktéž poskytuje antigenní a PCR testování.

Koná se festival i na jiných místech v Olomouci?

Ústředním místem poslechů všech kategorií rozhlasové tvorby je Divadelní a Filmový sál v Uměleckém centru Univerzity Palackého, jen pár minut chůze od Horního náměstí v Olomouci. Doprovodný program festivalu se ale koná hned na několika místech v centru Olomouce, nezapomeňte si tak přesné místo ověřit ve festivalovém programu.

Co nabízí mobilní aplikace Prix Bohemia Radio?

Díky aplikaci budete mít přehled o aktuálním festivalovém dění. Program, aktuality i mapu festivalu budete mít hned po ruce a ukázky soutěžních děl si poslechnete po cestě v tramvaji. To nejdůležitější vám neuteče ani díky notifikacím, prostřednictvím kterých vás upozorníme na vybrané akce.

Mobilní aplikace Prix Bohemia Radio je dostupná pro všechny mobilní telefony a tablety s operačními systémy iOS a Android, stáhnete ji v App Store nebo Google Play.

Chci se o Prix Bohemia Radio dozvědět víc, kam můžu jít?

Festivalové dění můžeš sledovat na webových stránkách www.prixbohemiaradio.czve stejnojmenné mobilní aplikaci nebo na Facebooku. Se vším ti také poradíme v Akreditačním centru.

Spustit audio

Naši partneři