Festival Prix Bohemia Radio čeká na poslední přihlášky

2. leden 2019

Přihlašovat díla do všech kategorií festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio 2019 lze až do poloviny ledna.

Festival Prix Bohemia Radio se s výběrem toho nejlepšího z rozhlasové tvorby vrací do Olomouce v termínu od 1. do 4. dubna 2019. I letos čekají na návštěvníky festivalu čtyři dny nabité poslechem rozhlasové tvorby, debatami, koncerty a divadelními představeními. Tváří festivalu a čestnou prezidentkou se stala opět Hana Maciuchová.

Pro 35. ročník mezinárodního festivalu Prix Bohemia Radio byly vyhlášeny soutěžní kategorie Drama, Dokument a Reportáž. Přihlásit soutěžní díla je možné do 18. ledna 2019. Podmínky pro přihlašování soutěžních příspěvků a přihlašovací formulář do jednotlivých kategorií naleznete zde.

Každá soutěžní sekce bude hodnocena vlastní odbornou porotou složenou z pěti členů. V kategorii Reportáž porota vybere z přihlášených českých reportáží čtyři díla, která postoupí do hlavní soutěže. Přizvané zahraniční rozhlasy posílají do hlavní soutěže každý dvě reportáže.

Hodnocení děl v hlavní soutěži provádí porota tajným hlasováním po vyslechnutí soutěžních pořadů nebo reportáží. V každé soutěžní kategorii budou uděleny tři hlavní ceny Prix Bohemia Radio.

O držiteli Ceny studentů opět rozhodne nezávislá studentská porota, která vybere dílo ze všech soutěžních pořadů bez ohledu na předvýběr odborných komisí.

Akreditace pro návštěvníky a zástupce médií bude spuštěna v únoru 2019.

autor: nwe
Spustit audio