Program
Program festivalu PBR 2008
Úterý 30. září 2008
8.00 Otevření festivalové kanceláře Kolonáda
9.00 Zasedání poroty kategorie III Hotel Felicitas
"Rok 2008 - rok osmičkových výročí"
10.00 Malé divadélko Praha - O Sněhurce Kolonáda
Loutkové divadlo Anny a Rostislava Novákových, pokračovatelů dynastie Matěje Kopeckého
11.00 Eldorádo Kolonáda
Koncert skupiny tradiční i netradiční trampské písně ve složení Jiří Litoš (banjo, housle), Petr Šplíchal (bicí), Tomáš Pergl (brač, mandolína), Václav Balák (foukací harmonika), Petr Zadina (kontrabas) a Zdeněk Sadovský (sólová kytara)
11.30 Diskuse poroty s autory Hotel Felicitas
12.00 30 minut s Milanem Drobným Kolonáda
Koncert populárního zpěváka
14.00 Rozhlasová hra 06-08 Hotel Bellevue
Poslechy nejlepších rozhlasových inscenací pro odbornou veřejnost s diskusí
Moderuje: Aleš Vrzák
Radio d-cz (Pět radioartových sond do česko-německé reality)
Projekt z oblasti současné rozhlasové tvorby, který se koná z podnětu Zipp - česko-německých kulturních projektů, iniciativy německé Spolkové kulturní nadace, představí vedoucí Zipp Katrin Klingan, kurátoři Gaby Hartel a Frank Kaspar a autoři Peter Cusack a Miloš Vojtěchovský
Projekt z oblasti současné rozhlasové tvorby, který se koná z podnětu Zipp - česko-německých kulturních projektů, iniciativy německé Spolkové kulturní nadace, představí vedoucí Zipp Katrin Klingan, kurátoři Gaby Hartel a Frank Kaspar a autoři Peter Cusack a Miloš Vojtěchovský
14.00 The Swings Kolonáda
Vokální kvarteto reprezentující na české hudební scéně vícehlasý jazzový zpěv inspirovaný zejména tzv. zlatou érou swingu a jazzovým mainstreamem
Účinkují: Petr Hanzlík, Petr Jindra, Jiří Hruška, Pavel Švestka
15.00 Vernisáž Divadlo Na Kovárně
Zahájení výstavy malíře, grafika, scénografa a ilustrátora Vojtěcha Kolaříka
15.30 Malá pocta velké Edith Kolonáda
V komorně laděném odpoledni plném francouzských šansonů, kterým Radka Fišarová vzdává hold nejen legendární francouzské šansoniérce, zazní slavné písně jak v originálním podání, tak v českém jazyce
Účinkují: Radka Fišarová a jazzové trio
19.30 Když slyšíme neviditelné... Divadlo Na Kovárně
Slavnostní zahájení Mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio 2008
Uvádí: Aleš Cibulka
Účinkují: Vesna Caceres se svou skupinou
Produkce: Jitka Paříková
Asistent režie: Věra Macková
Režie: Petr Mančal
21.00 Společenské setkání Kolonáda
Po všechny tři festivalové dny je možné navštívit ve foyer Divadla Na Kovárně výstavu Vojtěcha Kolaříka (úterý 15.00 - 17.00 hod., středa a čtvrtek 10.00 - 17.00 hod.)
Odjezdy autobusů a mikrobusů
08.30 autobus Praha 2, Vinohradská 12! Poděbrady, Kolonáda
16.45 mikrobus Praha 2, Římská 13 ! Poděbrady, Kolonáda
19.00 autobus Poděbrady, Kolonáda ! Praha 2, Římská 13
22.30 mikrobus Poděbrady, Kolonáda ! Praha 2, Římská 13
Středa 1. října 2008
8.00 Otevření festivalové kanceláře Kolonáda
9.00 Zasedání mezinárodní poroty Hotel Felicitas
Reportáž
10.00 Rozhlasová hra 06-08 Hotel Bellevue
Poslechy nejlepších rozhlasových inscenací pro odbornou veřejnost s diskusí
Moderuje: Aleš Vrzák
10.00 Strašidelný výlet na jeden prapodivný zámek Kolonáda
Pohádková hudební komedie DIVADLA NA rozHRANÍ nejen o třech bláznivých zámeckých strašidlech
Účinkují: Jiří Kohout, Libor Jeník, Jiří Krejčí, Jana Birgusová, Šárka Malínková, Dáša Kouřilová
Hudba: Daniel Fikejz
Režie: Marta D. Dvorská
11.30 Diskuse poroty s autory Hotel Felicitas
14.00 Archiv band Josefa Švehly Kolonáda
Hudební seskupení, které vás přesvědčí, že písně 60. let jsou věčně zelené
15.00 Bitva o vlny Kolonáda
Křest knihy Davida Vaughana o roli rozhlasu v mnichovské krizi
16.00 Concertino Praga Kostel Povýšení sv. Kříže
Koncert letošních laureátů Mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků
Účinkují: Karolína Smutná (flétna), Jan Hudeček (fagot), Veronika Hudečková (klavír)
Program: L. Janáček, H. Dutilleux, E. Dřízga, C. Ph. E. Bach, J. Novák
19.30 Rozhlas má narozeniny Divadlo Na Kovárně
Setkání se stále mladými vrstevníky Českého rozhlasu
Uvádí: Marek Eben
Účinkují: Věra Kubánková,Lubomír Lipský, Rudolf Pellar a Hlasoplet
Produkce: Jitka Paříková
Režie: Hana Kofránková
Odjezdy autobusů a mikrobusů
08.00 autobus Praha 2, Vinohradská 12! Poděbrady, Kolonáda
15.00 autobus Poděbrady, Kolonáda ! Praha 2, Římská 13
16.45 mikrobus Praha 2, Římská 13 ! Poděbrady, Kolonáda
22.00 mikrobus Poděbrady, Kolonáda ! Praha 2, Římská 13
Čtvrtek 2. října 2008
8.00 Otevření festivalové kanceláře Kolonáda
9.00 Zasedání poroty kategorie II Hotel Felicitas
Rozhlasová hra pro dospělého posluchače
10.00 Autoanonce - Nové trendy výroby autopropagace Hotel Bellevue
Workshop pro všechny, kteří se podílejí na výrobě autoanoncí
Moderuje: Karel Zajíc
10.00 Dopoledne s Českým rozhlasem Region Kolonáda
Účinkují: Naďa Konvalinková, Jana Chládková a Eduard Hrubeš
Moderuje: Patrik Rozehnal
11.30 Diskuse poroty s autory Hotel Felicitas
14.00 Putování za písničkou Kolonáda
Pestrá směs lidových písní z Moravy a Slovenska, doplněná instrumentálními skladbami
Účinkuje: Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BROLN) pod vedením Františka Černého
Zpěv: Ludmila Malhocká, Klára Blažková a František Černý
15.30 Bek Ofis - pop/rock z Prahy Kolonáda
Pop-rockový projekt Jana J. Nedvěda a jeho stálých hostů, Jakuba Jakubce, Jana Maxiána a Michala Havla
Absolutní vítěz SázavaFest Battle 2008
19.30 Není důležité vyhrát, ale zvítězit! Divadlo Na Kovárně
Vyhlášení výsledků Mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio 2008
Uvádí: Jan Rosák
Účinkují: Blue Star
Produkce: Jitka Paříková
Asistent režie: Věra Macková
Režie: Petr Mančal
21.00 Společenské setkání Kolonáda
22.00 Noční proud slaví 19 let Savoy/XANADU
Legendární rozhlasový pořad - Diskotéka Miloše Skalky a jeho hostů
přímým přenosem vysílá Český rozhlas Regina na 92,6 FM nebo www.rozhlas.cz/regina
Odjezdy mikrobusů
08.30 mikrobus Praha 2, Římská 13 ! Poděbrady, Kolonáda
14.00 mikrobus Poděbrady, Kolonáda ! Praha 2, Římská 13
16.45 mikrobus Praha 2, Římská 13 ! Poděbrady, Kolonáda
22.30 mikrobus Poděbrady, Kolonáda ! Praha 2, Římská 13
Program festivalu PBR 2008 ve formátu pdf