Reportáž

20. listopad 2017

Zpravodajský formát – autentické, očité svědectví reportéra, který formou popisu, vyprávění, rozhovoru s dalšími účastníky a dokumentárního zvukového zachycení prostředí informuje o důležité aktuální události, která se právě odehrává.

Rozhlasová reportáž s maximální stopáží do 10 minut, odvysílaná v období od 1. 1. do 15. 1. 2018 vysílatelem na území tzv. visegrádské čtyřky, tj. Česka, Slovenska, Maďarska a Polska a na území přizvaných vysílatelů, tj. Německa, Rakouska a Rumunska.

Uděleny budou:
1. cena Prix Bohemia Radio
2. cena Prix Bohemia Radio
3. cena Prix Bohemia Radio
Cena studentů

Každá soutěžní kategorie bude hodnocena vlastní odbornou porotou složenou z pěti členů. Hodnocení děl v hlavní soutěži provádí porota tajným hlasováním po vyslechnutí soutěžních pořadů nebo reportáží.

Porota bude rozšířena o nezávislou studentskou porotu. Tato porota rozhoduje o držiteli Cen studentů ze všech soutěžních pořadů nebo reportáží bez ohledu na předvýběr odborné poroty.

Díla na 34. ročník Prix Bohemia Radio je možné přihlašovat v termínu od 1. 11. do 31. 12. 2017, v kategorii Reportáž do 15. 1. 2018 zde.

autor: nwe
Spustit audio

Více o tématu

Naši partneři