Slavnostní zakončení ocení letošní vítěze a tři rozhlasové legendy

7. říjen 2016

Festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio ocení hned tři rozhlasové legendy. Zároveň vyhlásí vítěze v soutěžní kategorii drama a dokument. Sledujte slavnostní večer v přímém přenosu z Arcibiskupského paláce.

Do Síně slávy uvede generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral rozhlasového autora a publicistu Josefa Veselého a skladatele a textaře Jana Spáleného. Cenu Thálie převezme herec Viktor Preiss.

Vyhlášeny budou také výsledky 32. ročníku Prix Bohemia Radio v kategorii dokument a drama. Živý přenos začíná ve středu 5. října od 20 hodin.

Večerem provází moderátorka Jitka Novotná, vystoupí kapela Prime Time Voice.

Přímý audio přenos můžete poslouchat také v přímém přenosu na stanicích Český rozhlas Dvojka a Olomouc.

V letošním ročníku soutěžilo dvacet osm rozhlasových dokumentů, jež zastupovaly všechny významné dokumentaristické a publicistické řady stanic Českého rozhlasu. Výběrem se podařilo pokrýt spektrum společenských, sociálních i kulturních témat, převažovaly však spíše publicistické přístupy k dokumentární tvorbě.

Do kategorie drama bylo přihlášeno třicet šest rozhlasových děl. Mezi hlavní kritéria výběru patřily námět (a jeho rozvíjení), dramaturgie, režie, herecké výkony, zvukový design a celkový dojem.

autor: Pavel Kachlík
Spustit audio