Začíná 37. ročník Prix Bohemia Radio. Přihlášky je možné zasílat do konce roku 2020

9. listopad 2020

V pořadí 37. ročník festivalu mezinárodní rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio se otevírá pro přihlášky autorů původní rozhlasové a multimediální tvorby. Autoři mohou přihlašovat svá díla v kategoriích Drama, Dokument a v mezinárodních soutěžních sekcích Reportáž a Multimédia do konce roku 2020.

Nadcházející 37. ročník Prix Bohemia Radio se uskuteční ve dnech od 12. do 15. dubna 2021 v Olomouci. Tři dlouholeté soutěžní kategorie Dokument, Drama a Reportáž opět doplní sekce Multimédia zaměřená na multimediální a on-line projekty.

Autoři mohou do jednotlivých soutěžních sekcí přihlašovat svá díla prostřednictvím on-line formuláře na webu Prix Bohemia Radio, a to v období od 10. listopadu 2020 do 31. prosince 2020. Každá kategorie pak bude hodnocena vlastní odbornou porotou v mezinárodním složení.

Před samotnou hlavní soutěží provede porota předvýběr z přihlášených pořadů a doporučí díla do hlavní soutěže. Hodnocení děl v hlavní soutěži provádí porota tajným hlasováním po vyslechnutí soutěžních děl a zhlédnutí prezentací. V každé soutěžní kategorii budou uděleny čtyři hlavní ceny Prix Bohemia Radio.

Probíhá souboj se Spotify? Na to se snažili najít odpověď hosté v debatě Prix Bohemia Radio

Blížící se 37. ročník Prix Bohemia Radio opět představí i nezávislou studentskou porotu, která rozhoduje o držiteli Cen studentů ze všech soutěžních děl a multimediálních projektů bez ohledu na předvýběr kolegů z odborné komise.

V rámci festivalu udělí generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral další dvě ceny. Tou první bude Cena Thálie za herecký výkon v rozhlasové hře, kterou uděluje Herecká asociace ve spolupráci s Českým rozhlasem, a dále Cenu Síně slávy rozhlasové legendě.

Více informací o 37. ročníku festivalu mezinárodní rozhlasové tvorby a doprovodném programu jsou k dispozici na webu Prix Bohemia Radio.

autor: nwe
Spustit audio