To nejlepší z rozhlasové tvorby opět zazní v Olomouci

16. leden 2018

Drama. Dokument. Reportáž. Tyto tři soutěžní sekce tradičně nabídne 34. ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, který se uskuteční ve dnech od 19. do 22. března 2018 v Olomouci.

„Nadcházející ročník festivalu Prix Bohemia Radio se potřetí uskuteční v Olomouci. Návštěvníky i soutěžící bude čekat opět neopakovatelná atmosféra univerzitního města a čtyři dny plné kulturního dění, rozhlasové tvorby a informací o moderních trendech z mediálního světa,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Každá soutěžní sekce bude hodnocena vlastní odbornou porotou složenou z pěti členů. V kategorii Reportáž porota vybere z přihlášených českých reportáží čtyři díla, která postoupí do hlavní soutěže. Přizvané zahraniční rozhlasy posílají do hlavní soutěže každý dvě reportáže.

Hodnocení děl v hlavní soutěži provádí porota tajným hlasováním po vyslechnutí soutěžních pořadů nebo reportáží. V každé soutěžní kategorii budou uděleny tři hlavní ceny Prix Bohemia Radio.

I v následujícím 34. ročníku Prix Bohemia Radio bude působit nezávislá studentská porota, jež rozhoduje o držiteli Cen studentů ze všech soutěžních pořadů nebo reportáží bez ohledu na předvýběr kolegů z odborné komise. Tváří festivalu a čestnou prezidentkou bude opět Hana Maciuchová.

V průběhu festivalu uvede generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral rozhlasovou legendu do Síně slávy. Předána bude i Cena Thálie za herecký výkon v rozhlasové hře, jež uděluje Herecká asociace ve spolupráci s Českým rozhlasem.

Akreditace pro návštěvníky a zástupce médií bude spuštěna v lednu 2018.

autoři: pese , bbu
Spustit audio